Sezóna 2000

 

 

 

27. května             Byla v trhovém Štěpánově pořádána okrsková soutěž v požárním sportu, zúčastnila se všechna tři Zdislavská družstva. Místo konání bylo docela otřesné, samá díra a kamení. Akorát tak na to, aby se zde někdo zranil. Na této soutěži jsme poprvé běhali 100m překážek. Nevedly se nám sice podle našim představ, ale šlo to. Nejrychlejší byl opět Jaroslav Nácovský s časem 19,5s. Od této soutěže běhá proud Vladislav Houdek místo Kupsy, Lukáš Pecháček a Tomáš Jankovský (Ed) jsou posily pro 100m překážek. Po této soutěži jsme dostali pro všechna 3 družstva stejná nová trička, takže už se reprezentujeme jako celek.

                     Umístění:    1. Zdislavice B      čas: 23,1s

                                       2. Zdislavice A      čas: 24,3s

                                       3. Zdislavice C      čas: 25,0s

         

17. června            Se konala okresní soutěž ve Vlašimi. Zúčastnilo se jí 25 mužstev z okresu. Soutěžilo se ve třech disciplínách. 100m, 4x 100m a požární útok. Soutěžilo se již od 8 hodin a dařilo se nám. Ve 100m vyhrál Jaroslav Nácovský s časem 18,44s. Nejlepší útok předvedlo naše mužstvo A. Na stupních vítězů vstala kombinace kterou nikdo ani ve snu nečekal.

                   1. Zdislavice A

                   2. Zdislavice B

                   3. Zdislavice C

                   Nakonec jsme tento triumf jeli oslavit do restaurace Na Sokolce.

 

24. června             Zúčastnili jsme se krajské soutěže. Trvala dva dny. První den 100m překážek, ve kterých si Jaroslav Nácovský vylepšil svůj rekord na 18,07s a druhý den se konala štafeta a útoky. Nakonec jsme skončili druzí s časem 221,04s.

 

5. srpna                Konala se soutěž o Pohár Podblanicka. Jeli jsme tam sami „C“. Letos zde byla vyhlášena i soutěž jednotlivců pro 2 členy z družstva, kdy měli se savicí v ruce přeběhnout lávku a našroubovat koš. Tuto disciplínu vyhrál náš velitel Jirka Štěpánek, kterého jsme potom odnesli i s poháry do auta. Loni jsme zde vyhráli putovní pohár, a úspěšně jsme ho obhájili s časem 23,8s.

 

12. srpna              Pořádala SDH Chmelná soutěž a to v Miřeticích. Soutěž měla zvláštní pravidla a to že se nebral nejlepší čas útoku, ale součet obou pokusů. Chmelná to asi chtěla vyhrát, ale nepovedlo se. 1. místo Zdislavice B.

 

26. srpna              Pořádali jsme soutěž o Pohár starosty obce Zdislavic. Útok byl na nástřikové terče. Zúčastnilo se 25 mužských a 6 ženských družstev a z Kondrace se přijelo předvést družstvo dětí. Zdislavice soutěžili se čtyřmi družstvy A, B, C, D –„důchodci“ podle rozhodčí paní Ovsíkové. Naše konečné pořadí pak vypadalo následovně.

                                    1. Zdislavice A

                                    2. Zdislavice B

                                    4. Zdislavice D

                                    6. Zdislavice C   (tedy nic moc)

 

9. září                   V Divišově byl pořádán memoriál Františka Procházky. Zúčastnila se naše všechna tři družstva. Šlo se na tzv. sklopné terče, terč a za ním je plechovka. Kluci z „A“ a z „B“ byli na fotbale, tak stihli jen jeden pokus. Nakonec naše klání dopadlo:

                                      1. Zdislavice B      čas: 23,0s

                                      2. Zdislavice C      čas: 24,3s

                                      9. Zdislavice A      těm se to nepovedlo

 

16. září                 „Céčko“ jelo na soutěž o putovní pohár do Záhoří u Miličína. Na proud s námi jel Petr Beránek, protože nám chyběl Luky Pecháček. Byla to dobrá soutěž, pouze počasí nám příliš nepřálo, ke konci pršelo. Kromě útoků zde byli ještě další disciplíny. Např. Miss hasička mokré tričko, do které jsme ze srandy nominovali Tomáše Ježka….úspěšně.

                   Další soutěží bylo pití piva na čas. Tu vyhrál místní hasič s časem něco málo přes 3s. Zde se nám povedl čas 23,58s, který stačil na vítězství.

                   1.     Zdislavice C

                   2.     Bystřice

                   3.     Rataje

  

23. září                 Jeli jsme se Záhořím a Bystřicí na soutěž do Zhoře u Tábora. Soutěž byla nudná a velice zdlouhavá. Byl pouze jeden pokus, protože zde bylo 28 mužstev. I vyhlášení trvalo dost dlouho, nicméně na 2. místo jsme si docela rádi počkali. Stříkalo se na sklopné terče, náš čas byl 24,8s.

 

30. září                 Konala se soutěž v Záluží u Tábora. Byli jsme v jiné sestavě než obvykle, protože někteří z nás nenašli čas. Láďa Nácovský proud, Jirka Štěpánek „béčka“ a náš trenér Ondřej Ryba vytahoval. Ale opravdu se nám nevedlo. Jakub narazil košem do kádě , načež sebou Ondra seknul, Jirkovi se rozpojili béčka a Tomášovi na rozdělovači levé céčko. Podle výkonu vypadal i výsledek. 12. místo s časem 39,1s. Záhoří které jelo s námi skončilo druhé.

 

 

 

Sezóna 2001

21.dubna              Jsme vyrazili do Jablonce nad Nisou kde se konalo neoficiální mistrovství ČR v halovém požárním sportu. Zúčastnili jsme se ve složení Štěpánek J., Nácovský L., Nácovský J., Jankovský T. Pro nemoc neběhal Jirka a tak alespoň točil kamerou. Proto jsme běhali pouze stovky a štafetu jsme byli nuceni vypustit. Při kontrole materiálu jsme měli problémy – hadice byli příliš lehké. Proto jsme je museli namočit, aby se nasákli vodou s ztěžkly. Od nás se nejlépe umístil J. Nácovský a to na 42. místě což byl v tak silné konkurenci velký úspěch. Mistrovství bylo zajímavé a poučné, mohli jsme okouknout nějaké fígle.

 

2. června               Vyrazili jsme na první letošní soutěž v požárním sportu do Miřetic a to na okrskové kolo. Tato soutěž se nám ale vůbec nepovedla. Stovky byli vcelku dobré, ale útok jsme nezvládli. Nabrali jsme až na podruhé a otevřel se nám rozdělovač. Měli jsme co dělat abychom se dostali na okresní kolo. Skončili jsme takto:

                                      1. Zdislavice A      čas: 84,5s

                                      8. Zdislavice B      čas: 107,5s

16. června             Dostali jsme se na okresní soutěž. Tady nám na pomoc se stovkami a štafetou, kde se šel domeček přišel na pomoc Hrubant. Po první disciplíně jsme byli na 7. místě. První štafeta nám nevyšla, ale druhá byla dobrá, takže jsme pokročili na 5. místo. Na prvního by nám stačil čas útoku cca 37s, ale měli jsme ho za 45,33s, protože nám šla brzy voda a nestačili jsme natáhnout hadice. Nakonec jsme skončili 7. a naše „A“ skončilo první. Letošní začátek nebyl nejlepší.

                                                                          Útok           100m           celkem

                                              1. Zdislavice A      29,21           68,63           179,45

                                              2. Tomice             41,63           72,34           496,65

                                              3. Kondrac           37,26           73,15           196,81

                                              6. Zdislavice B      45,33           73,46           204,48

  

23.-24. června                Jeli jsme na krajskou soutěž, která se pořádala ve Vlašimi. Zde jsme skončili na 5. pozici.

                                    Pořadí                  100m           4x100m       útok            celkem

                                    1. Písková Lhota    112,96         64,29           34,41           211,60

                                    2.Pňovice             117,54         65,08           32,03           214,65

                                    3. Klučov              122,00         67,39           33,98           233,37

                                    5. Zdislavice         121,83         71,72           36,95           230,50

  

7. července   Konala se soutěž v Keblově. Na tuto soutěž se nám vrátil Jirka Štěpánek, kterého jsme za začátku sezóny půjčili „A“. Ale dopadli jsme nic moc.                

                                            1. Chmelná

                                            2. Zdislavice A

                                            3. Zdislavice B

  

4. srpna      Se konala soutěž v Býkovicích, kde jsme běhali útok s úzkými hadicemi. Při prvním útoku šrouboval Jakub koš pod vodou, takže útok byl posouzen jako neplatný. Šli jsme v nové sestavě. Štěpánek proud, Ed rozdělovač, Janovský sání. Druhý pokus už byl daleko lepší.

                                            1. Chmelná           čas: 24,0s

                                            2. Zdislavice B      čas: 24,2s

                                            3. Záhoří              čas: 25,8s

  

11. srpna     Pořádala obec Chmelná soutěž v Miřeticích, kde jsme samozřejmě nemohli chybět.

                                            1. Zdislavice A      čas: 20,03s

                                            2. Chmelná           čas: 20,06s

                                            3. Zdislavice B      čas: 21,4s

  

18. srpna     Konala se soutěž v Záhoří u Miličína. Skončili jsme na 6. místě s časem 24,47s, takže nic moc.  Soutěž vyhrála Nová Včelnice s časem 20,09s. Včelnice je ovšem poloprofesionální mužstvo. Díky jedné slečně jsme alespoň vyhráli soutěž miss mokré tričko, takže jsme nakonec byli spokojeni.

  

25.srpna       pořádali jsme soutěž O pohár starosty obce Zdislavic. Od rána jsme připravovali, aby všechno bylo perfektní. Přijelo se zúčastnit 12 družstev mužů a 4 žen, a také 2 dětské družstva. Jedno z nich bylo zdislavské. Naši nejmladší předvedli pěkný požární útok s časem 41,88s a druhým 35,94s. Oproti dětem z Kondrace šli naší celou délku  na nástřikové terče a měli půjčenou stříkačku, protože naše se rozbila. Nám se první útok nepovedl a stejně tak se nevedlo i áčku. Nakonec to všechno skončilo následovně:

                                            1. Chmelná           čas: 27,12s

                                            2. Zdislavice B      čas: 29,84s

                                            3. Zdislavice C      čas: 31,03s

22.září         Jeli jsme na soutěž do Bystřice. Bylo po dešti a pěkně mokro, při prvním útoku jsme pozdě spojili béčka a proto šla dlouho voda. Docela dobře jsme se umístili.

                                            1. Zdislavice A      čas: 23,4s

                                            2. Chmelná           čas: 23,4 (rozhodl 2 čas)

                                            3. Zdislavice B      čas: 24,8s

 

29. září        Vyrazili jsme na soutěž do Záluží u Tábora. Protože nás bylo málo, musel nám P. Beránek dělat strojníka a Krása běžel proud. Útok se nám příliš nepovedl, Jakub Flieger totiž uklouznul a nemohl našroubovat koš.

                            Výsledky:

                            muži          1. Žďár                 čas: 20,6s

                                             2. Nová včelnice   čas: 21,4s

                                             3. Záhoří              čas: 23,8s

                                              .

                                              .

                                              7. Zdislavice         čas: 30,4s

                             

                            ženy           1. Dvorce             čas: 26,2s

                                              2. Bechyně            čas: 29,1s

                                              3. Zhoř u ml. Vožice čas: 40,0s

 

6. října        Zúčastnili jsme se soutěže v Českém Krumlově. Jeli jsme autobusem a jelo s námi také družstvo Chmelné. Ani jednomu družstvu se nevedlo, nám proto, že praskla hadice.

                                               36. Zdislavice A    čas: 26,63s

                                               96. Zdislavice B    čas: nedokončili

                                               34. Chmelná          čas: 26,49s

                                               46. Záhoří             čas: 29,65s

 

Sezóna 2002

 20. dubna    Konala se soutěž Jablonecká hala v Jablonci nad Nisou. Letos se jí zúčastnili J. Nácovský, P. Cimrman, T. Krása, a L. Sedlák. Nejlépe dopadl náš nejlepší stovkař J. Nácovský

  

25. května   Byla v Javorníce uspořádána soutěž požárního sportu pro okrsky Zdislavice a Trhový Štěpánov k výročí 90 let trvání SDH Javorník. Soutěže se zúčastnilo 14 družstev. Začalo se  nástupem na náměstí, kde se provedla pořadovka, která byla hodnocena max. třemi trestnými body. Naše družstva nedostala žádnou penalizaci. Družstvo A šlo na řadu 4. a B 13. Začínalo se stovkami. Po nich bylo naše družstvo B první a A třetí, protože se Jardovi N. rozpojili hadice o rozdělovač. Útoky se nám též povedli. Áčko 21,50s, to bylo těsné se Chmelnou, ta měla 21,53s a Béčko 22,35s. Nejlepší stovku předvedl T. Janovský (Ed) 19,44s. Konečné pořadí vypadalo takto:

                                    1. Zdislavice B      čas: 83,36s

                                    2. Zdislavice A      čas: 86,34s

                                    3. Chmelná           čas: 88,97s

                                    4. Rataje               čas: 94,74s

 

15. června   Konalo se okresní kolo v požárním sportu a to ve Vlašimi. Na tuto soutěž jsme postavili jen jedno družstvo aby bylo co nejsilnější. Po stovkách a štafetě jsme ztráceli několik vteřin na Bystřici.  Nejrychlejší stovku měl  tradičně náš J. Nácovský s časem 17,92s. Útok jsme měli za 29,24s a štafetu za 73,05s. Nakonec jsme vyhráli my a na příčkách vítězů to vypadalo následovně:

                                     1.     Zdislavice

                                     2.     Louňovice

                                     3.     Bystřice A

  

22. června    Zúčastnili jsme se krajského kola v Nymburce. Jeli jsme ve stejné sestavě jako do Vlašimi, pouze Sedláka nahradil pro zranění Miroslav Míka. L. Nácovský si při stovkách poranil nohu a tak za něj běžel útok T. Krása. Útok jsme měli za 29,72s. Naši nejrychlejší stovku zaběhl Jarda N. s časem 18,21s. Pořadí:

                                    1. PB  - Pňovice

                                    2. BN - Zdislavice

                                    3. KO - Ratiboř

 

        

3.srpna         se konala soutěž v požárním útoku v Býkovicích.  Zúčastnilo se jí 23 družstev mužů , ve dvou kategoriích PS8 a ostatní, a 5 družstev žen. Na toto     soutěž jela naše dvě družstva a to B a C. Při útoku Béčka byl pravý proud pomalí. Levá proudnice se vytrhla Sedlákovi z ruky a rozdělovač byl spojen jen na jeden zub. Céčku zaváhal strojník  na základně a nechalo u základny natažené jedno céčko. Konečné pořadí bylo takovéto:

ženy:

1. Jindice 26,75

     2. Načeradec 32,43

     3. Ostředek  39,59

muži PS8:                             muži

   1. Rataje 37,30               1. Chmelná 22,53

         2. Ratměřice 41,78         2. Louňovice B 23,69

3. Vračkovice 48,20        3. Záhoří 24,66

                 Naše Béčko skončilo na 5. místě s časem 27,50 a Céčko nedokončilo.

 

 

10.srpna       vyrazila všechna naše tři družstva na pohár obce Chmelná do miřetic i s naší Tatrou 148 ,která                  sloužila k doplňováni vody. Soutěže se zúčastnilo 12 družstev mužů a 2 družstva žen. Našemu Béčku se první útok nepovedl jelikož nebylo zapojené béčko na rozdělovači a při druhém byl daleko leví proud. Jinak útoky Áčka byli docela dobrý i když při prvním pokusu trošku nesedl koš a Céčko udělalo docela dobrý čas. Výsledky:

ženy    1. Smilkov 38,7

               2. Louňovice 48,2

     muži  1. Chmelná 21,00

                   2. Zdislavice A 21,6

           3. Záhoří 22,2

                5. Zdislavice B čas 23,8                       8. Zdislavice C čas 27,6

14. září         byl uspořádán memoriál Františka Procházky v Divišově. Účast na této soutěži byla velká. Zúčastnilo se jí 24. družstev mužů a 15. družstev     žen.My jsme se zúčastnily se dvěma družstvy a to A a B. První pokusy se nepovedli ani jednomu našemu družstvu. Při druhých jsme se         polepšili. Každé družstvo které se zúčastnilo dostalo keramický model hasičské Tatry Kopřivnice.  A takto to dopadlo:

 

                       ženy:              1. Prosenická Lhota 25,45                       

                                             2. Louňovice            28,00                                                

                                             3. Řehenice              28,07                       

                    muži:                1. Zdislavice A 20,96

                                            2. Pros. Lhota  22,13

                                            3. Zdislavice B 22,33

 

 

 

Sezóna 2003

       

 Květen        Zúčastnili jsme se okrskové soutěže ve Střechově, kde jsme obsadili: družstvo A  5.místo B 3.místo a C 4. místo

 

Červen       Na okresním kole družstvo A vybojovalo první místo a C osmé.

 

                     V soutěži  „O pohár starosty Rataje“ se družstvo C umístilo na 9. pozici a přímo zde sestavené družstvo E na pátém.

 

                     Podblanického poháru se zúčastnilo pouze družstvo C a dosáhlo pátého místa.

                              

                     V Miřeticích se konala soutěž, na kterou vypravila družstva A, které vyhrálo a C obsadilo páté místo.

 

Srpen          jsme uspořádali soutěž O pohár starosty za účasti 26 soutěžních družstev. A obsadilo 4. místo B 5. a C 3.. Zvítězilo družstvo Louňovic.

 

Srpen          na soutěži O pohár Blaniského rytíře ,která se konala v Louňovicích pod Blaníkem naše družstvo A zvítězilo a družstvo C obsadilo 5.          místo.

 

Září             se konala soutěž v Divišově. Na této soutěži se nám vyloženě nedařilo. Umístili jsme se sice na krásném 3. místě, ale v minulosti naše družstvo dokázalo vyhrát desetkrát v řadě až do loňského roku.

 

Září             na soutěži v Záhoří naše družstvo C obsadilo 7. místo.

 

Říjen           po dvacáté odjíždíme na soutěž do Českého Krumlova. Ze 108 soutěžících z celé ČR se družstvo a umístilo na 19. místě B na 46. a C na   66.

Sezóna 2004

 

25. května         na soutěži okrsků Zdislavice a Tr. Štěpánov  jsme obsadili  A první místo a B 15.

 

18.-20. června   jsme na krajském kole v Nymburce obsadili 10. místo.

 

3. července       proběhla soutěž v Dubějovicích , kde B dosáhlo čtvrtého místa.

 

27..července    pořádali soutěž Rataje, kde jsme s našim A vyhráli a B byli 15.

 

31.července    v Podblanickém poháru v Býkovicích B vybojovali pěkné 2. místo

 

7. srpna         při soutěži o pohár Blaniského rytíře bylo B druhé.

 

21. srpna       se konala soutěž v Záhoří u Miličína, na které bylo naše družstvo B a přivezlo sedmé místo.

 

4.září            bylo uspořádáno okresní kolo v požárním sportu ve Vlašimi a A  bylo na druhém místě.

 

11.září         na memoriálu v Divišově jsme předvedli krásný čas útoku a to 19,11

 

2.října         Český Krumlov tradiční soutěž, ze které jsme dovezli 37. místo B a 45. místo A.

 

 

Sezóna 2005

 

28. května       se konala okrsková soutěž v Dubějovicích. Soutěž se nám povedla, jelikož A zvítězilo a B bylo druhé.

 

11. června       proběhla Okresní soutěž ve Vlašimi. Zde jme obsadili třetí místo za Louňovicemi a Bystřicí.

 

9. července     se účastníme soutěže v Budilově na jihu Čech. Družstvo A obsadilo druhé místo a B 13.

 

23.července  pořádala obec Rataje soutěž o pohár starosty obce, kde jsme obsadili první tři místa.

 

27. srpna     jsme uspořádali tradiční soutěž o pohár starosty obce a to na novém hřišti. Zvítězilo zde družstvo Louňovic. Na druhém místě bylo naše A a třetím B.

 

3. září         byla soutěž v Louňovicích, kde jsme  s naším B obsadili druhé místo a A bylo čtvrté

 

10.září       již tradičně jsme se zúčastnili memoriálu Fr. Procházky v Divišově, kde bylo vybojováno druhé místo.

 

1. listopadu proběhla poslední soutěž a to v Českém Krumlově. Z konkurence 90 družstev, bylo námi obsazeno 35. a 53. místo

 

Sezóna 2006

 

 

27. května     se konala první soutěž a to okrsková v Malovidech za účasti okrsků Zdislavice a Tr. Štěpánov. Měli jsme zde dvě družstva. A se umístilo na 4.místě a B neplatný pokus.

 

10. června    účastníme se okresní soutěže ve Vlašimi, kde jsme obsadili první místo a postupujeme na kraj.

 

17.-.18.června     proběhlo krajské kolo v Nymburce. Dosáhli jsme celkově na třetí místo a třetí nejlepší útok kraje.

 

8. července     vyrazila naše dvě družstva na dva dny do Budilova. Zde  naše A vyhrálo a B bylo páté.

 

27. července  na soutěži v Ratajích A vyhrálo a B mělo neplatný pokus

 

19. srpna   jsme pořádali soutěž o pohár starosty. Zde jsme měli jíž tři družstva a ty dopadli takto A- 14.  B- 2. C- 10. Vyhrálo družstvo Budilova.

 

26. srpna   se konala soutěž Blanický rytíř v Louňovicích pod Blaníkem.  Vybojovali jsme celkem pěkné umístění. A zvítězilo,  B

                 páté a C šesté. 

 

9. září se konal patnáctý ročník  soutěže memoriál Fr. Procházky v Divišově. Po třinácté jsme zde zvítězili a to letos s družstvem A. B bylo třetí a C dvacáté druhé.

 

7. října  brzo ráno odjíždíme na soutěž do Českého Krumlova. Bylo zde 98 družstev z celé republiky. Naše umístění bylo takové A 25. B 77. a C neplatný pokus.

 

Sezóna 2007

 

 

26. května    se konala okrsková soutěž, které se zúčastnila všechna naše družstva. Zápolilo zde 16 družstev mužů a 1 žen. V soutěži se bylo na co dívat a i počasí nám přálo. Po součtu všech disciplín jsme dopadli takto: družstvo A na prvním místě B na druhém. Stejně dopadli i požární útoky a ve stovkách byl na stopních vítězů byli naši dva borci. Na prvním Jaroslav Nácovský a  třetím František Žák.

 

 

9. června     jsme se zúčastnili okresní soutěže. Zde si nešťastnou náhodou jeden z našich poranil koleno.

 

 

6. července   se náš sbor zúčastnil soutěž požárního sportu ku příležitosti 130. výročí SDH Čechtice. Mimo soutěž zde bylo také vystoupení mažoretek, ukázka lezecké skupiny, vyproštění osob z havarovaného vozu a odtah poškozeného nákladního vozu. Také bylo představeno umění dětí v požárním sportu, včetně těch nejmladších tzv. hasičské přípravky, kde jsou děti předškolního věku. My jsme zde byli zastoupeni 3 družstvy, přičemž družstvo A do bojů nezasáhlo, jelikož šli jako ukázka. Naše družstvo B skončilo na 5. místě. Nejmladší družstvo C se umístilo na 1. místě.

 

 

7.- 8. července  odjela naše družstva na soutěž do Budilova v Jižních Čechách. Zde se konají dvě soutěže zároveň – Místní pohár a Jihočeská extraliga. V poháru skončilo naše družstvo A na prvním místě, družstvo B svůj útok nedokončilo, jelikož se nepovedlo zapojit na rozdělovač hadici B. Ani při útoku v lize se dobře nevedlo. Tentokrát se nepovedlo na rozdělovač zapojit pravý proud. Jinak to bylo krásně rozeběhnuto a byl by mohl být krásný čas. Po soutěži byla volná zábava a hrála zde místní kapela. Veselilo se zde do pozdních nočních hodin. Na snídani nám místní hasiči na probrání uvařili česnečku a grilovaný maso. Po snídani jsme vyrazili na cestu zpět s malou zastávkou ve známé Jihočeské obci – Hošticích.

 

28. července     byla pořádána soutěž v sousedních Ratajích. Bylo zde 15 mužstev mužů a 5 mužstev žen. Náš sbor byl zastoupen družstvem A a B. Útok byl prováděn na 2 pokusy. Ty první se ani jednomu našemu družstvu nepovedly. Při druhých už to bylo mnohem lepší. V něm dosáhlo naše B nakonec vítězného času 20,12s a odvezlo si zpět i putovní pohár. Na druhém místě skončilo družstvo domácích s časem 20,53s a naše A skončilo na čtvrtém místě. Po soutěži se zde slavilo do pozdních hodin při živé hudbě.

 

11. srpen     byla pořádána soutěž ve Chmelná, které se zúčastnilo pouze naše C a obsadilo 3. místo.

 

18. srpen    byli dvě soutěže v jeden den a to v Sudoměři, kde bylo naše A mělo neplatný pokus a v Chlumu, kde C zvítězilo.

 

1. září         byla u nás uspořádána soutěž o pohár starosty, přijelo se zúčastnit 9 družstev mužů a 5 žen, útoky se prováděly na 2 pokusy a počítal se lepší dosažený čas. Většina družstev se při druhých pokusech zlepšila a dosáhly tak lepších časů. Naše družstva obsadila všechny vítězné příčky v pořadí A,B,C, přičemž mezi družstvy B a C byl rozdíl 0,03 sekundy.

 

8. září          se družstva A a C zúčastnila Memoriálu Fr. Procházky a Václava Chalupeckého  Divišově. Zde naše A vyhrálo a C bylo páté

 

15. září        konala se soutěž v Bystřice, které se zúčastnila družstva B a C, zde družstvo B vyhrálo s letošním jejich nejlépe dosaženým časem 19,85 s. Družstvo C skončilo na pátém místě.

 

6. října          vyrazila naše družstva na poslední ročník Memoriálu Urbana do Českého Krumlova. Vyjíždělo se již v půl páté ráno autobusem. Spolu se soutěžními družstvy vyrazili i členové, kteří se zúčastňovali starších ročníků. Utkalo se zde 119 družstev sboru HZS, HZS podniku a  SDH. Přijela také 2 družstva ze sousedního státu. Některá družstva žen vytvořila lepší časy než družstva mužů. Naše požární útoky se nám vcelku povedly, jen trochu zlepšit nástřik. V celkovém pořadí jsme se umístily A - 33. místo - čas 27,79 s., B - 54. místo - čas 30,11 s., C - 34. místo - čas 27,97 s. Po skončení jsme ještě chvíli poseděli a odjížděli jsme odsud jako poslední. Domů jsme dorazili až v noci, jelikož jsme se cestou zastavili na pozdní večeři v Soběslavi.

 

Sezóna 2008

 

17. května         se naše dvě družstva zúčastnila okrskové soutěže v Hulicích. Soutěž probíhala na místním fotbalovém hřišti. Utkalo se zde 15družstev mužů a jedno žen. Obsadili jsme zde první a třetí místo v celkovém hodnocení. Ve sto metrů překážek zvítězil náš borec Jaroslav Nácovský a v útocích jsme obsadili "A" první a "B" třetí místo. foto

 

7.června          jsme se zúčastnili okresního kola požárního sportu ve Vlašimi. Utkalo se zde 20 družstev. Náš nejlepší běžec na stovkách obsadil až čtvrté místo. Na štafetě jsme nedopadli podle našich představ. Při útoku se nedařilo naplnit levý terč a když se povedlo, dostali jsme červený praporek za rozpojení savic, i když rozhodčí viděl, že jsou spojené. Nakonec z toho bylo deváté místo. foto

 

12. července    naše nejmladší družstvo vyrazilo na soutěž do Stoklasné Lhoty. Zde v konkurenci mnoha družstev obsadili krásné sedmé místo.

 

26. července    se naše jedno družstvo účastnilo soutěže v sousedních Ratajích. Naše družstvo bylo postaveno týden před soutěží z členů, kteří neběhali několik let. V této sestavě jsme obsadili čtvrté místo s časem 23,37. foto

 

9. srpna        jsme se s našimi třemi družstvy účastnili soutěže v Načeradci. Tato soutěž byla prvním kolem "Benešovské ligy". Soupeřilo zde 15 týmů mužů a 5 týmů žen a proběhla ukázka dětí z Načeradce a Čechtic. Poprvé jsme zde měli naši elektronickou časomíru. Souboj o body do ligy se nepovedl našemu družstvu A ani B, zachránilo nás jen C, které obsadilo třetí místo a v rozstřelu vyhrálo. Z něj si odvezli sud piva. foto

 

23. srpna    pořádal náš sbor soutěž O pohár starosty městyse. Soutěž se konala tradičně na místním fotbalovém hřišti.Dopolední počasí nevěstilo nic dobrého, ale nakonec se vyjasnilo. O body do "Benešovské ligy" se přijelo utkat 16 mužských a 7 ženských družstev. Našim soutěžícím se letos moc nevedlo, jelikož ani jeden pohár nezůstal doma a i v rozstřelu se nevedlo. Obsadili jsme pozice "A" 5.  "B" 11.  "C" 15 foto

 

6. září         se konalo v Bystřici III. kolo Benešovské ligy. Byli jsme zde zastoupeni dvěma družstvy a to "A" a  "B". V souboji mnoha družstev jsme obsadili "B" 7. a "A" 13. místo.

 

13. září        proběhla soutěž v Divišově, kde jsme se zúčastnili se dvěma družstvy "B" a "C". Od rána zde probíhalo několik akcí, jelikož zde slavili 130. let sboru. Po poledni začala samotná soutěž. Nejprve šly ženy (18. družstev) a pak muži (26 družstev). Probíhaly dva pokusy. První pokus se ani jednomu našemu družstvu nepovedl. Při druhých pokusech to bylo již lepší. Nakonec jsme vybojovali pěkné 6. místo "B" a 8. místo "C". I za tato místa jsme si přivezli poháry a další pěkné ceny. Při vyhlašování výsledků byl mezi hasiče přivítán nejmladší člen. Několika-denní človíček a byl obdarován nejmenším možným hasičským oblečkem. foto

 

27. září        pořádaly SDH Všechlapy poslední kolo Benešovské ligy a to v Divišově. Zúčastnilo se ho 17 družstev mužů a 9 žen. Byl to velký boj o poslední body na konečné umístění. My jsme měli pro nemoc postavena jen dvě družstva a to "A" a  "C". Boj to byl velký a zajímavý. Naše "A" obsadilo třetí a "C" desátý místo. "A" tedy postoupilo do rozstřelu a zde skončilo čtvrté. Po vyhlášení výsledků posledního kola proběhlo vyhodnocení ankety o nejsympatičtější družstva. V kategorii žen to byl boj do poslední chvíle a nakonec vyhrálo jen o pár bodů družstvo SDH Římovic. To v kategorii muži jasně vyhrálo družstvo SDH Krámy. V konečných výsledkách vyhrály v obou kategoriích SDH Louňovice. Naše družstva dopadla takto: "A" 7. 33 bodů "B" 14. 17 bodů a "C" 11. 22 bodů foto

 

Sezóna 2009

 

16. května    jsme pořádali na místním hřišti okrskové kolo v požárním sportu. Z původně přislíbených 19 soutěžních družstev bylo nakonec na startovní listině 7 družstev mužů, z toho dvě naše, a 2 družstva žen. Z počátku nám počasí moc nepřálo, ale nakonec vysvitlo i sluníčko. V tomto základním kole obsadila naše družstva "A" druhé místo a "B" třetí. Zvítězilo družstvo Sedmpány a v ženách Hulice. Ve 100m překážek obsadil náš nejlepší běžec druhé místo. foto

 

27.června    odstartovalo v Jiřeticích první kolo 1. ročníku Benešovské ligy. O body se přijelo poprat 19 družstev mužů a 6 družstev žen. Za naše SDH nastoupila všechna tři naše družstva a obsadila pěkná místa. 1. "A" 19,41  2. "C" 20,18  3. "B" 20,31 a rozstřel vyhrálo naše "C" V kategorii žen bylo pořadí následující 1. Všechlapy 21,17 2. Bystřice 27,11 3. Načeradec 28,11 a rozstřel taktéž vyhrálo mužstvo ze Všechlap. foto

 

5. července  se naše družstvo "B"  účastnilo soutěže na oslavu 110 let SDH Všechlapy. Probíhal zde tradiční útok, který jsme vyhráli. Při netradičních disciplínách jako byla štafeta, obsadili jsme 1. místo, přetahování hadicí a dob sudem bylo naším družstvem vybojováno v celkovém součtu pěkné 3. místo foto

 

18.července vyjelo naše družstvo "A" změřit síly do Kunemil, kde probíhala Havlíčkobrodská liga. Na propršené soutěži obsadili v konkurenci 19. družstev 8.místo s časem 24,72 foto

 

8. srpna       pokračovala Benešovská liga druhým kolem v Načeradci. Během slunečného dne soupeřilo o body 15 družstev mužů a 8 družstev žen. Naše SDH zde mělo všechna družstva, která dopadla následovně "A" 2. "B" 4. "C" 6. a postoupila do rozstřelu sedmi nejlepších. Zde z našich bylo nejlepší družstvo "B" na druhém místě s časem 17,20. Za prvním družstvem - Načeradec, jenž vyhrálo i základní bodovaný útok, zaostalo jen o 0,07s foto

 

15. srpna      probíhala soutěž v Chářovicích, které jsme se účastnili s družstvem "B".  Zápolilo zde 10 družstev mužů a 3 družstva žen. Soutěž probíhala za slunného dne a měla dvě části. Základní - ve které se zúčastnila všechna družstva. To se nám moc nevydařilo, jelikož levému proudu vypadla proudnice, ale i přesto jsme postoupili do finále mezi šest nejlepších. Zde už to byl lepší výkon. Nakonec jsme skončili na druhém místě s časem 18,95 za družstvem Sloup s časem 18,53 foto

 

22. srpna     jsme pořádali soutěž O pohár starosty městyse, jenž je součástí Benešovské ligy. Přes deštivé počasí se této soutěže účastnilo 16 družstev mužů a 7 družstev žen. Z našich družstev se vedlo jen Áčku, které obsadilo druhé místo v základní části a první v rozstřelu. "B" bylo 15 a "C" 9. V mužích zvítězilo družstvo Načeradce  a v ženách Všechlapy. foto

 

5. září         pořádalo SDH Bystřice předposlední kolo Benešovské ligy. Na start se postavilo 17 družstev mužů a 9 družstev žen. Na této soutěži se mnoha družstvům mužů moc nevedlo. Patřilo mezi ne i naše "C", jenž nedokončilo, a "A", které obsadilo až 11. pozici. Jen naše "B" se probojovalo na pěkné 2. místo. Vítězem se stalo družstvo domácích a v kategorii žen to bylo družstvo z Načeradce. foto

 

12. září        pobíhala tradiční soutěž v Divišově. Té se zúčastnila naše dvě družstva a to "B" a "C" , které tentokrát bylo vedeno jako "Áčko".  Konkurence zde byla veliká. 26 družstev mužů a 18 družstev žen.  Soutěž se konala na nástřikové terče a byly celkem dva pokusy. Po prvním pokusu bylo na prvním místě naše "A" a na druhém "B" . Při druhých pokusech se obě družstva zlepšila a nakonec dopadla soutěž takto : 1. Zdislavice B čas 25,40; 2. Zdislavice A čas 26,16; 3. Radošovice A. V kategorii žen zvítězilo družstvo Všechlapy. foto

 

26. září        se naše družstva zúčastnila posledního kola prvního ročníku Benešovské ligy, kterou pořádali Všechlapy v Divišově. O poslední body do letošního ročníku přijelo bojovat 21 družstev mužů a 13 družstev žen. Souboj to byl velký a zajímavý. Každý se snažil o co nejlepší výkon, aby si v celkovém hodnocení o nějaké to místo ještě polepšil. Největšími bojovníky bylo ženské družstvo Masters, které se nevzdalo a svůj útok dokončilo i přesto že od čar byly příliš daleko. V soutěži obsadila naše družstva tato místa "A" 1. "B" 5. a "C" 19. V celkových výsledcích letošního ročníku jsme obsadili pěkná místa  2. Zdislavice A 3. Zdislavice B a naše "C" skončilo na místě 8.  Vítězem se stal Načeradec a to jak v kategorii mužů tak i žen. foto

 

Sezóna 2010

 

22. května    vyrazilo naše družstvo "A"  na první soutěž a to do Sedmpan, kde probíhalo okrskové kolo soutěže v požárním sportu. Toho se zúčastnilo osm družstev mužů a tři žen. Po prvních dvou disciplínách, pořadové přípravě a běhu na 100m překážek, se naše družstvo drželo v předu startovního pole. Rozhodla až královská disciplína požární útok. Při jejím provádění nastal zádrhel se spojením proudnic, takže výsledný čas nebyl příliš příznivý. Díky tomu jsme se v celkovém hodnocení propadli na čtvrtou bramborovou pozici. foto